NyáriLap

Tengernyi hír áll itt hegyekben

cs20120524

Utolsó frissítés10:33:50

Back Tengerpart Horvátország Még mindig Horvátország a csehek kedvenc úti célja

Még mindig Horvátország a csehek kedvenc úti célja

  • PDF

A csehek változatlanul az Adria-parti ország felé veszik az irányt legszívesebben, ha szabadságra mennek. Antun Plenković, a Horvát Idegenforgalmi Közösség (HTZ) prágai irodájának vezetője bízik abban, hogy ez a gazdasági válság ellenére is így marad.

Egy 145 négyzetméteres standdal a HTZ is részt vett a prágai Holiday World 2009 kiállításon, amely kategóriájában a legfontosabb idegenforgalmi eseménynek számít Csehországban. Niko Bulić, a HTZ igazgatója a Közép- Európai Turisztikai kiállítás megnyitóján elmondta: az évek óta visszajáró külföldi vendégeik top ötös listáján Csehország áll az élén. A HTZ adatai szerint tavaly 630 ezer cseh kereste fel Horvátországot, akik 4,2 millió vendégéjszakát töltöttek el az országban. Ugyanakkor 2007-hez képest tavaly hét százalékkal kevesebb cseh állampolgár utazott Horvátországba, és vendégéjszakáik száma is öt százalékkal csökkent.

A Cseh Területfejlesztési Minisztérium szóvivője, Jasna Fila azonban úgy nyilatkozott: több mint egymillió cseh látogatott Horvátországba 2008-ban.
 

Még mindig Horvátország a csehek kedvenc úti célja