A Splittől nyolc kilométerre, Podstranában található szállodában a válság dacára is sok vendég pihent.
A Starwood Hotels csoporthoz tartozó 339 szobás szálloda augusztus első két hetében 89 százalékos kihasználtsággal működött. Alig valamivel könyvelhettek el nagyobb forgalmat tavaly augusztusban, amikor a szállodai kapacitásuk kihasználtsága 93 százalékos volt. A szálloda vezetése szerint ezek a számok egy új trend első jelei lehetnek.
Peter Loesch szállodaigazgató szerint az árstabilitás lesz az egyik legnagyobb kihívás a közeljövőben, sőt számos hotelben már mérsékelték az árakat a recesszió miatt, ugyanakkor sok új hotel is megnyitotta kapuit. A Le Méridien Lav-ban hét százalékkal csökkentek a szobaárak az idén nyáron. A podstranai hotel azonban még így is jó főszezont tudhat maga mögött, hiszen nem egy konkurens szálloda kényszerült féláron adni a szobákat.
Az idei nyáron kevesebb orosz, brit, francia turista fordult meg nálunk, de több vendég érkezett Olaszországból, Németországból, Kelet-Európából, a skandináv államokból és Ukrajnából. Meglepetésként hatott, hogy több horvát, és amerikai vendég érkezett, mint az előző években – összegezte a tapasztalatokat a szállodaigazgató.



