A gombamód szaporodó online ál-foglalások miatt rettegnek a hoteltulajdonosok a görög szigeten.
Amikor álom helyett rémálom lesz a nyaralásból – ám ezúttal a vendéglátó issza meg a vakáció levét. Az utóbbi időben különböző csalásokat és átveréseket követnek el ismeretlenek hitelkártyával és csekkel a Chaniában.
A szélhámosok online foglalnak szobát, és a kelleténél több pénzt küldenek – hamis csekken, vagy kevesebb idei maradnak, és kérik a különbözetet. A hoteligazgató számára már csak akkor derül ki a turpisság, amikor be akarja váltani a csekket, amelyen természetesen nincs fedezet.
A Chaniai Szállodatulajdonosok Szövetsége felhívta a figyelmet: eddig megközelítőleg 10 hotel vált a csalók áldozatává. Az ál-foglalások többsége Olaszországból érkezett, és nagyobb értékű, 2-3 000 eurós szállodai szolgáltatásokra kötik. Antonis Koukourakis, a szövetség elnöke azt javasolta a helyi szállodásoknak, hogy kétszer is ellenőrizzék a foglalásokat, és a csekkes fizetés helyett más módon kérjék a számla kiegyenlítését. Azt is megemlítette egyebek mellett, hogy ez a jelenség (az átverések), később általánossá is válhat.
A Szövetség arra bíztatja a tagjait, hogy legyenek nagyon elővigyázatosak, és válasszanak más, biztonságosabb módszereket a foglalásra, beleértve, hogy a bevételeket tegyék be a bankszámlaszámukra.



