Fenti szavakkal a tekintélyes amerikai Forbes magazin illette a szlovén fővárost.
Az olaszországi Chianti régió Gaiole nevű városkája vezeti azt a listát, amelyen Ljubjana az ötödik azon helyek között, ahol a legidillikusabban telik az élet Európában.
A mértékadó amerikai Forbes magazin utazási és befektetési szakértői kontinensünk országait szemlézték, azt keresve, vajon melyek azok az európai városok, ahol az amerikai polgárok is az elvárásaiknak megfelelő, idilli élettérre találhatnak?
A szakértők Koppenhágát, Ljubjanát és Budapestet azoknak ajánlják, akik szeretik a nyüzsgő városi életet; a francia Saint-Rémy-de-Provence-t, az angol Bufordot, valamint a Palma de Mallorca-i Deiu-t pedig azoknak, akik a romantikus tartományok szerelmesei. Aki viszont a meleg éghajlatért rajong, költözzön a görög Kefalóniára, vagy a legendás Myrtos beach-re – tanácsolják az amerikai szakértők.
A legidillikusabb városok sorrendje a következő:
| 1. | Gaiole, Olaszország |
| 2. | Saint-Rémy-de-Provance, Franciaország |
| 3. | Koppenhága, Dánia |
| 4. | Kefalónia, Görögország |
| 5. | Ljubljana, Szlovénia |
| 6. | Burford, Anglia |
| 7. | Budapest, Magyarország |
| 8. | Nagyszeben, Románia |
| 9. | Róma, Olaszország |
| 10. | Deiu, Palma de Mallorca, Spanyolország |
Ljubljana, a "kis Párizs"
Az amerikai magazin szakértője a cikkben szecesszióval fűszerezett „kis Párizsként” említi a szlovén fővárost, amely „a germán, latin és szláv világ útkereszteződésében terül el, valósággal a kultúrák olvasztótégelye”. Ami pedig az idilli ljubljanai élet árát illeti: a festői belvárosban 200 000 eurót kóstál egy kétszobás lakás.
A Forbes írása azt is megemlíti: Szlovéniára II. Erzsébet brit királynő is kíváncsi volt, aki tavaly ősszel járt először Ljubljanában. A brit uralkodó hivatalos látogatása végén egy díjnyertes, fehér lipicai lovat kapott ajándékba.



