NyáriLap

Tengernyi hír áll itt hegyekben

szo20120519

Utolsó frissítés08:00:00

Back Hazai Balaton Balaton: jövőre mindenhol lesz mentőkatamarán

Balaton: jövőre mindenhol lesz mentőkatamarán

  • PDF

Jövő nyáron nemcsak katamaránokból juthat elég a Balatonra, de újjáélesztő-berendezésből is.

A balatoni vízbiztonságot segítő újabb eszközöket, 13 mentő-katamaránt és 22 defibrillátort osztott ki tóparti önkormányzatok vezetőinek a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) elnöke, Suchman Tamás pénteken Balatonvilágoson. Így a hétvégén szolgálatba áll a 43. strandi mentőkatamarán a "magyar tengeren". 

A Balatoni Fejlesztési Tanács elnöke elmondta: két éve még nem voltak a mostanihoz hasonló modern mentőeszközök a tóparti strandokon, a „Legyen a Balaton Európa legbiztonságosabb tava” projektnek köszönhetően azonban a következő szezonra már nem lesz olyan balatoni település, amelynek strandján ne lenne újraélesztő berendezés és mentőkatamarán.

Suchman Tamás hozzátette: azt is kezdeményezi majd, hogy még egy rohammentő felszereltségű Rupert mentőhajót kaphasson jövőre a Balaton. A BFT mintegy százmillió forintot szán jövőre a vízbiztonsági program folytatására.

Forrás: sonline.hu

Balaton: jövőre mindenhol lesz mentőkatamarán