NyáriLap

Tengernyi hír áll itt hegyekben

szo20120519

Utolsó frissítés08:00:00

Back Hazai Balaton Sikeres füredi pályázatok a szálláshelyek korszerűsítésére

Sikeres füredi pályázatok a szálláshelyek korszerűsítésére

  • PDF

Összesen 2,5 milliárd forintot fordíthatnak szálláshelyek korszerűsítésére a Balaton környékén.

A régióban a 48 beérkezett pályázatból 13 nyert, köztük hét Veszprém megyében. A pályázatot a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács írta ki szálláshelyek korszerűsítésére, illetve új férőhelyek kialakítására.

Pál Béla, a Fejlesztési Tanács elnöke kiemelte: a balatonfüredi vállalkozók pályáztak a legsikeresebben, hiszen a városban két beruházás is támogatást nyert. Az Ipoly szálló 114 millió forint vissza nem térítendő támogatást, míg a Hotel Annagora 140 milliót kapott.

A Veszprém megyei pályázók közül jelentős összeget nyert még az alsóörsi Laroba Hotel, a badacsonyi Borbarátok Hotel, a tapolcai Hotel Pelion és a veszprémi Oliva Panzió.

Dr. Suchman Tamás, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke elmondta: a gazdasági válságban minden ország azt vizsgálja, melyik az az ágazat, amely "húzó" maradhat, illetve amelyikben hamar megtérül a befektetés. Az elnök szerint Magyarországon az idegenforgalom ez az ágazat, ezért érdemes szálláshelyeket kialakítani és korszerűsíteni.

(Forrás: Füred Tv)
 

Sikeres füredi pályázatok a szálláshelyek korszerűsítésére